Dodge RAM ProMaster 2500/Havis – RAM Law Enforcement (USA)

Dodge RAM ProMaster to samochód dostawczo-osobowy produkowany w od roku 2013, będący bliźniaczą konstrukcją Fiata Ducato trzeciej generacji. Najważniejszą różnicą między tymi modelami jest obecność w gamie ProMastera benzynowego silnika V6 Chrysler Pentastar o mocy 280 KM. ProMaster jest ponadto oferowany tylko w zabudowie niskiej i średniej (Ducato występuje także w zabudowie wysokiej). Obecnie FCA sprzedaje ten model pod marką RAM – po ostatnim faceliftingu zrezygnowano z oznaczenia marki Dodge.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model prezentuje więźniarkę powstałą we współpracy FCA z firmą Havis z Pensylwanii. Samochód wyposażony jest w trójdzielny przedział, mogący pomieścić do 12 konwojowanych osób, przewożonych na oddzielnych siedzeniach, wyposażonych w pasy bezpieczeństwa. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się także monitoring, instalacja alarmowa, dodatkowa sygnalizacja otwarcia drzwi, radiotelefon i dodatkowy schowek na bagaże.
Jest to druga, po Fordzie Transicie, więźniarka zabudowana przez tę firmę w moich zbiorach. Podobnie jak Ford, także i ten model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne stanu Pensylwania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *