Ford Focus Mk II – Rendőrség (Węgry)

Ford Focus drugiej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2004-2011. W 2007 samochód przeszedł facelifting. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 80 do 350 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 136 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią oś. Samochód produkowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe-cabrio.

Rendőrség to węgierska formacja policji cywilnej, podległa pod tamtejsze MSW. Jej główna siedziba znajduje się w Budapeszcie. Rendőrség jest organem ścigania służącym społeczeństwu i przeznaczonym do ochrony bezpieczeństwa ludzi, ochrony mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego. Wypełnia ona również takie obowiązki, jak prowadzenie śledztw, patrolowanie ulic, utrzymywanie porządku publicznego, a także kontrola graniczna. Obecnie w Rendőrség służy około 44000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli Emergency Force. W moim egzemplarzu wymieniłem koła na pochodzące z Hyundaia i30 firmy Welly. Do modelu dołożyłem także własnoręcznie wykonane, węgierskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *