Fiat Tipo – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Tipo to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1988-1995. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi (dwie ostatnie wersje oferowane jako Fiat Tempra). W 1993 samochód przeszedł niewielki facelifting. Tipo dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 56 do 148 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 58 do 92 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią oś. Następcą modeli Tipo/Tempra została seria Brava/Bravo.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *