Subaru Impreza – Gendarmerie Nationale (Francja)

Subaru Impreza drugiej generacji to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 2000-2007. Samochód dostępny był jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi. Silniki Imprezy drugiej generacji osiągały moc od 95 do 300 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd był przenoszony na wszystkie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 6. Model został przez producenta błędnie opisany jako „policja francuska”. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *