Fiat Ducato I – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Ducato pierwszej generacji to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1981-1994. Dostępny był on w czterech wariantach ładowności (Ducato 10 – 1000 kg, Ducato 13 – 1300 kg, Ducato 14 – 1400 kg oraz Ducato Maxi 18 – 1800 kg). Oferowano również skróconą wersję nadwoziową jako model Talento. Ducato pierwszej generacji dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 69 do 84 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 69 do 95 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna, a napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *