Checker Marathon – Exeter Police Department (USA)

Checker Marathon to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1960-1982. Marathon był cywilną wersją modelu Checker Taxi, produkowaną przez przedsiębiorstwo taksówkowo-motoryzacyjne o tej samej nazwie. Samochód ten oferowano jako czterodrzwiowego sedana i pięciodrzwiowe kombi. Do napędu posłużyły silniki Chevroleta o mocy 300 i 350 KM. Przez wiele lat samochody marki Checker były podstawowymi taksówkami w wielu amerykańskich miastach. Część pojazdów trafiła także do wydziałów policji, zwłaszcza w stanie Michigan. Kilka Marathonów trafiło również do Watykanu – korzystała z nich świta papieża Pawła VI.

Exeter Police Department (EPD) to wydział policji miasta Exeter, położonego w amerykańskim stanie New Hampshire. Jest to niewielka formacja, zatrudniająca obecnie 17 funkcjonariuszy w wydziale patrolowym oraz kilkudziesięciu w pozostałych sekcjach.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę DeAgostini w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 24. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *