Opel Rekord – Polizei (Niemcy)

Opel Rekord D (czwartej generacji) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1972-1977. Auto dostępne było jako dwu- lub czterodrzwiowy sedan, trzy- i pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowe coupe oraz trzydrzwiowy van. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 66 do 98 KM, a także z dieslem o mocy 61 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylne koła.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Eaglemoss w niemieckiej serii „Opel Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *