Dodge Monaco – San Francisco Police Department (USA)

Dodge Monaco pierwszej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej-wyższej, produkowanym w latach 1965-1978. Ten czterodrzwiowy sedan był zasilany silnikami typu R6 oraz V8. Moc była przenoszona na tylną oś. Pojazd wyposażono w trzybiegową automatyczną skrzynię biegów. W latach 1974-1977 Dodge Monaco był jednym z popularniejszych radiowozów amerykańskiej policji (wcześniej korzystano najczęściej z modelu Polara). W czasach eksploatacji tych radiowozów model ten był uważany za najlepiej prowadzącego się sedana dostępnego dla policji. Chwalono go również między innymi za silnik V8, dysponujący mocą 280 KM. Następcami modelu Monaco były modele Intrepid i St. Regis.

San Francisco Police Department (SFPD) to departament policji miasta i hrabstwa San Francisco w amerykańskim stanie California. Obecnie dysponuje ona dziesięcioma komisariatami na terenie miasta San Francisco oraz kilkoma mniejszymi podstacjami. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, powietrznym oraz zespołem SWAT. SFPD aktualnie liczy około 2100 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę Universal Hobbies i wydana w serii modeli „James Bond 007 Collection” jako numer 55. Miniatura prezentuje radiowóz, który można było zobaczyć w filmie o przygodach Jamesa Bonda „A view to a kill” (pol. tytuł „Zabójczy widok„). Ciekawostką tej miniatury są wgniotki wykonane przez producenta po lewej stronie karoserii. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *