Ford Transit I – Metropolitan Police Service (Wielka Brytania)

Ford Transit pierwszej generacji (Mk 1) to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1965-1978. Początkowo samochód wytwarzano wyłącznie w Wielkiej Brytanii, ale rosnący popyt zmusił producenta do rozpoczęcia produkcji także w innych krajach. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy van, dwudrzwiowy pickup, czterodrzwiowy bus oraz dwu- i czterodrzwiowe podwozie pod zabudowę. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 45 do 80 KM oraz 62-konnym dieslem. Napęd przenoszony był na tylną oś.

Metropolitan Police Service (MPS) to brytyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję na terenie wszystkich gmin Wielkiego Londynu, za wyjątkiem City of London. Oprócz typowych zadań policji terytorialnej, jej funkcjonariusze zapewniają ochronę osobistą członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, premierowi Wielkiej Brytanii i innym najważniejszym politykom, a także wysokiej rangi przedstawicielom innych państw składającym wizytę w Wielkiej Brytanii. MPS odpowiada także za ochronę placówek dyplomatycznych zlokalizowanych w brytyjskiej stolicy, jak również za szereg kwestii związanych ze zwalczaniem terroryzmu. Formacja liczy około 48000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 38. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *