Moskwicz 407 – Militsiya (ZSRR)

Moskwicz 407 to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1958-1963. Auto dostępne było jako czterodrzwiowy sedan. Silnik zastosowany w tym modelu miał moc 45 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylną oś. Wyprodukowano łącznie 359 980 samochodów Moskwicz 407, z tego ponad ⅓ na eksport. Następcą modelu został Moskwicz 403.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini w rosyjskiej serii modeli „Автолегенды СССР” (Autolegendy ZSRR) jako wydanie specjalne nr 3. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *