Škoda Felicia – Policajný zbor Slovenskej republiky (Słowacja)

Škoda Felicia to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1994-2001. Auto powstało jako następca modelu Favorit i oferowane było jako pięciodrzwiowe: hatchback, kombi i kombivan (Vanplus) oraz dwudrzwiowy pickup (Pickup/Fun). W 1998 samochód przeszedł modernizację. Felicię oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 75 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 64 KM. Następcą modelu została Škoda Fabia.

Policajný zbor Slovenskej republiky (Korpus Policji Republiki Słowackiej) to formacja policyjna odpowiedzialna za bezpieczeństwo publiczne na terenie Słowacji. Policja w tym kraju podlega pod Radę Narodową Republiki Słowackiej oraz tamtejszy rząd. Słowacka policja odpowiedzialna jest m.in. za ochronę bezpieczeństwa obywateli i ich mienia, bezpieczeństwo osobiste prezydenta Słowacji, ochronę granic państwowych i obiektów o szczególnym znaczeniu, bezpieczeństwo ruchu drogowego, wykrywanie i profilaktykę przestępstw czy profilaktykę terroryzmu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, słowackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *