Matra Djet – Gendarmerie Nationale (Francja)

Matra Djet to sportowy samochód osobowy, produkowany w latach 1964-1968. Model ten oferowany był jako dwudrzwiowe coupe. Do napędu używano silników OHV R4 o pojemnościach 1,1 lub 1,3 l. Moc przenoszona była na koła tylne poprzez czterobiegową, manualną skrzynię biegów. Samochód został zastąpiony przez model 530.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Model posiada otwierane drzwi. Do miniatury dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne francuskiej żandarmerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *