Volvo 850 – Policja (Polska)

Volvo 850 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1991-1996. Stanowił on następcę modeli 740 i 940. Auto na początku oferowane było jako czterodrzwiowy sedan – w 1993 do oferty wprowadzono także pięciodrzwiowe kombi. Volvo 850 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 126 do 250 KM, a także z 140-konnym dieslem. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią bądź obie osie. Następcą modelu 850 zostały modele S70 (sedan) i V70 (kombi).

Prezentowany model pochodzi z wydanej przez firmę Hongwell na początku XXI w. serii modeli w malowaniu polskiej policji, w której znalazły się też takie modele, jak Mercedes-Benz ML 320 czy SAAB 9-5. Modele samochodów, które ukazały się w tej serii nigdy – poza Volkswagenem Transporterem T4 – nie służyły w polskiej policji, nie mniej jednak z uwagi na rzadkość ich występowania i co za tym idzie bardzo dużą trudność w zakupie, warto posiadać je w policyjnej kolekcji.
Miniatura nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, polskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *