Renault 11 – Police Nationale (Francja)

Renault 11 to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1981-1999. Równolegle produkowany był także model Renault 9, różniący się od 11 jedynie nadwoziem (sedan w 9, hatchback w 11). Oba modele zastąpiły Renault 14. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 48 do 115 KM oraz z 55-konnym dieslem. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa, a napęd przekazywany był na przednie koła. Następcą modeli 9/11 został Renault 19.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *