Volkswagen Transporter T6 – Straż Miejska w Szczecinku (Polska)

Volkswagen Transporter szóstej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podstawową jednostką napędową w T6 jest wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l, dostępny w kilku wariantach mocy – 84, 102, 150 i 204 KM. Samochód może być także wyposażony w jednostkę benzynową – 2,0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. Auto dostępne jest ze skrzynią manualną lub półautomatyczną, z napędem przednim lub na wszystkie koła.

Straż Miejska w Szczecinku to działający na terenie miasta Szczecinka organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała wykonanie i nałożenie kalkomanii, pomalowanie okien oraz dołożenie własnoręcznie wykonanych, polskich tablic rejestracyjnych oraz belki świetlnej. Choć model nie wyszedł mi idealnie, stanowi jednak ciekawy element kolekcji przerobionych „teszóstek”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Volkswagen Transporter T6 – Straż Miejska w Szczecinku (Polska)

 1. Marta pisze:

  Witam czy istnieje możliwość zakupu straży miejskiej? Jeśli tak to jaki koszt? Pozdrawiam

  • Jacek Jóźwik pisze:

   Dzień dobry,

   Tak, mogę wykonać konwersję na zamówienie. Proszę o informację, jakie konkretnie auto i z której jednostki Panią interesuje, wówczas będę mógł dokonać wyceny.

   Pozdrawiam,
   Jacek – Służby w skali

 2. Marta pisze:

  Dziękuje za odpowiedz. Może być ten model ze zdjęcia Volkswagen Transporter T6 – Straż Miejska w Szczecinku (Polska). Syn jest miłośnikiem aut i na święta wymarzył sobie takie auto, ale ciężko je gdzieś znaleźć. Proszę o wycenę auta, jeśli nie ten konkretnie model to może być jakaś inna straż miejska. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *