Ferrari 250 GTE – Polizia di Stato (Włochy)

Ferrari 250 to seria samochodów sportowych i GT, produkowanych w latach 1952-1964. Modele w tej serii oferowane były z trzylitrowym, benzynowym silnikiem. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylne koła. Model 250 GTE pochodzący z tej serii był pierwszym czteromiejscowym Ferrari w historii. Zwiększono w nim przestrzeń wewnętrzną, przesuwając silnik do przodu w podwoziu. Pomimo, że tylne fotele nadawały się raczej dla dzieci niż dorosłych, model ten zyskał sporą popularność i uznanie klientów. Silnik w 250 GTE rozwijał 240 KM. Model ten produkowano do końca produkcji serii 250, a jego sukces kontynuowany był przez późniejszego Ferrari 330 America.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *