Ford Police Interceptor Utility – New York Police Department (USA)

Ford Police Interceptor Utility to duży radiowóz z nadwoziem typu SUV, od 2012 produkowany na bazie modelu Explorer. Auto pierwotnie zostało wyposażone w silnik typu V6 pochodzący z Forda Mustanga; od 2014 produkowane jest z silnikiem Ecoboost o mocy 370 KM. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła, ponadto posiada większe w stosunku do wersji cywilnej tarcze hamulcowe, wydajniejszy układ chodzenia oraz bardziej zaawansowany układ ABS. Model ten nie jest dostępny dla prywatnych odbiorców.

New York Police Department to formacja policyjna, która swoją jurysdykcją obejmuje miasto Nowy Jork. Jest to najliczniejsza formacja policyjna w Stanach Zjednoczonych, która liczy w swoich szeregach ponad 40000 funkcjonariuszy. NYPD posiada szereg specjalistycznych wydziałów, do których zalicza się m.in. własna jednostka pogotowia ratunkowego, jednostka K9 (psów policyjnych), oddział wodny i lotniczy, oddział wywiadu kryminalnego, oddziały bombowy, antyterrorystyczny, przeciwko przestępczości gospodarczej, przeciwko przestępczości zorganizowanej czy antynarkotykowy. Wydziały wywiadu kryminalnego i antyterrorystyczny NYPD mają swoich oficerów w 11 miastach na świecie. Funkcjonariusze NYPD są nazywani New York’s Finest.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli NYPD. Numer katalogowy modelu to 86167. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne NYPD.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *