Mercedes-Benz C-Klasse (W203) – Polizei (Niemcy)

Mercedes-Benz klasy C drugiej generacji, oznaczony przez producenta kodem W203 dla sedana i S203 dla kombi, to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 2000-2006. W 2003 samochód przeszedł facelifting. Na bazie modelu Mercedes opracował także, plasowane w klasie kompaktowej, coupe o oznaczeniu CL203. Klasa C drugiej generacji była dostępna łącznie z ponad dwudziestoma jednostkami napędowymi o mocy od 102 do 367 KM. Auto było dostępne z sześciobiegową manualną bądź pięcio- lub siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *