Opel Corsa OPC – Polizei (Niemcy)

Opel Corsa D (czwartej generacji) to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 2006-2014. W 2011 przeszedł facelifting. Auto było dostępne jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, z silnikami benzynowymi o mocy od 60 do 210 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 131 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednie koła.
OPC (Opel Performance Center) to niemiecka spółka zajmująca się tuningiem samochodów marki Opel. Modele OPC cechują się mocniejszymi od wersji nieusportowionych silnikami oraz zewnętrznymi pakietami stylistycznymi.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Welly. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *