Alfa Romeo Giulietta – Polizia di Stato (Włochy)

Alfa Romeo Giulietta drugiej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1977-1985. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna. Giulietta dostępna była z silnikami benzynowymi o mocy od 95 do 170 KM oraz z 82-konnym dieslem. W 1981 i 1983 samochód przeszedł modernizacje. Wyprodukowano około 380000 sztuk Giulietty drugiej generacji. Jej następczynią została Alfa Romeo 75.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *