GAZ-3302 „Ratnik” – Inkassatsiya (Rosja)

GAZ-3302 „Ratnik” to opracowany w połowie lat 90. XX wieku samochód opancerzony. Auto powstało na podwoziu GAZ-a „Gazelle”. Wszystkie szyby w pojeździe były kuloodporne, zbiornik paliwa oraz akumulator zostały zabezpieczone przed ostrzałem z broni, a komora silnika posiadała zdalnie sterowany system jej gaszenia na wypadek pożaru. Wzmocnione zostało zawieszenie, a cała karoseria była odporna na ostrzał z karabinu Kałasznikowa (ochrona klasy 3).

Inkassatsiya to radziecka i rosyjska służba, zajmująca się odbiorem, przechowywaniem i transportem między instytucjami depozytów pieniężnych, ważnych dokumentów, kruszców, kamieni szlachetnych oraz kart bankowych. Obecnie jest ona częścią Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę
DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 14. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *