Peugeot 2008 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 2008 pierwszej generacji to miejski samochód osobowy typu crossover, produkowany w latach 2013-2019. W 2016 przeszedł facelifting, zmieniający m.in. atrapę chłodnicy. Auto było dostępne z pięciodrzwiowym nadwoziem. Silniki benzynowe stosowane w 2008 rozwijały moc od 82 do 130 KM, natomiast jednostki diesla od 68 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś. Od 2019 produkowana jest nowa generacja modelu 2008.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne francuskiej żandarmerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *