Volkswagen Transporter T5 – London Ambulance Service (Wielka Brytania)

Volkswagen Transporter piątej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 2003-2015. W 2004 samochód zdobył tytuł Van of the Year. W 2009 auto przeszło znaczny facelifting. Transporter piątej generacji dostępny był z manualną, automatyczną i półautomatyczną skrzynią biegów, w wielu różnych wersjach nadwoziowych. Silniki benzynowe zastosowane w T5 miały moc od 115 do 235 KM, a jednostki diesla od 84 do 180 KM. Napęd mógł być przenoszony na przednią bądź obie osie.

London Ambulance Service (LAS) jest publiczną służbą pogotowia ratunkowego działającą na terenie miasta i regionu Londyn w Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z największych służb tego typu w tym kraju – zapewnia pomoc medyczną blisko 9 milionom osób. LAS zatrudnia obecnie około 5500 pracowników i dysponuje ponad 450 ambulansami oraz około setką mniejszych pojazdów ratunkowych, takich jak motocykle czy rowery. Ponadto we flocie formacji znajduje się 195 ambulansów przewozowych. Służba współpracuje również z londyńskim lotniczym pogotowiem ratunkowym (London’s Air Ambulance Charity). Formacja jest członkiem NHS (National Health Service) i finansowana jest z budżetu państwa.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *