Mercedes-Benz W110 – Deutsches Rotes Kreuz (Niemcy)

Mercedes-Benz W110 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1961-1968. Oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, choć belgijski dealer Mercedesa montował także pięciodrzwiowe kombi. W 1965 model został odświeżony. Auto dostępne było (do 1965) z silnikiem benzynowym o mocy 80 KM oraz 55-konnym dieslem. Od 1965 samochód oferowano z trzema jednostkami benzynowymi o mocy od 95 do 120 KM (oznaczenia 200 i 230). Silnik wysokoprężny także pozostał w ofercie, przyjmując oznaczenie 200D. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś. Następcą modelu został Mercedes-Benz W114.

Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecki Czerwony Krzyż) jest niemiecką organizacją humanitarną należącą do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to trzecia pod względem wielkości organizacja wchodząca w skład międzynarodowego ruchu – skupia ponad 4,5 miliona osób. Podczas II wojny światowej był służbą pomocniczą Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracował z nazistami w zbrodniach przeciwko ludzkości.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Ambulance Collection. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *