Land Rover 88 Series II – Somerset Fire Brigade (Wielka Brytania)

Land Rover Series II to seria samochodów osobowych, produkowanych w latach 1958-1961. Auto oferowane było jako dwu- i czterodrzwiowy SUV oraz dwudrzwiowy pickup. Oznaczenie 88 oznacza długość pojazdu w calach (produkowana była również dłuższa, 109-calowa odmiana). Samochód dostępny był z dwoma silnikami benzynowymi oraz jedną jednostką diesla (wszystkie silniki były czterocylindrowe). Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na obie osie. Następcą modelu został Land Rover Series III.

Somerset Fire Brigade to była brytyjska formacja straży pożarnej angielskiego hrabstwa Somerset. Formacja ta funkcjonowała od 1948 do 2007, kiedy to została połączona z Devon Fire Brigade, tworząc Devon and Somerset Fire and Rescue Service.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Amercom w polskiej serii modeli „Wozy strażackie„. Model ukazał się w niej jako numer 54. Miniatura nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *