BMW X6 – Polizei (Niemcy)

BMW X6 pierwszej generacji, oznaczone przez producenta kodem E71 (E72 dla wersji hybrydowej) to samochód osobowy typu SUV klasy wyższej, produkowany w latach 2007-2014. W 2010 przeszedł nieznaczny facelifting. Auto oferowane było z benzynowymi silnikami o mocy od 306 do 555 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 245 do 381 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Cai Po. Mój egzemplarz przeszedł delikatną waloryzację w postaci pomalowania grilla, dołożenia oklejenia belki oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi oraz napęd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *