Ford Crown Victoria – Arkansas State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Arkansas State Police (ASP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji stanowej w stanie Arkansas. Zajmuje się głównie wsparciem lokalnych wydziałów policji w walce z przestępczością kryminalną. W kompetencjach ASP nie mieszczą się zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego – tymi bowiem zajmuje się inna agencja, Arkansas Highway Police (AHP). Policja stanowa w Arkansas nie jest dużą formacją – obecnie liczy ona około 900 pracowników. Główna siedziba formacji znajduje się w Little Rock.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane koła, otwierane drzwi oraz pokrywy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne Arkansas State Police.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *