SEAT 131 Supermirafiori – Guardia Civil (Hiszpania)

SEAT 131 Supermirafiori był samochodem klasy średniej-wyższej, produkowanym na licencji Fiata w latach 1975-1984. Model stanowił konstrukcję bliźniaczą do Fiata 131, jednak w przeciwieństwie do niego, wykorzystywał mechanikę z modeli 124 i 132. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan (Berlina) lub pięciodrzwiowe kombi (Familiar). Silniki w tym samochodzie były benzynowe i rozwijały moc od 95 do 114 KM. Łącznie wyprodukowano 412948 egzemplarzy modelu SEAT 131 Supermirafiori.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia” jako numer 3. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *