Citroën BX – Guardia Civil (Hiszpania)

Citroën BX jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 1982-1994. W 1986 samochód przeszedł facelifting. Citroën BX dostępny był jako pięciodrzwiowy liftback (Berline) oraz pięciodrzwiowe kombi (Break lub Evasion). Auto zasilały silniki benzynowe o mocy od 61 do 203 KM oraz jednostki wysokoprężne o mocy od 61 do 90 KM. Napęd przenoszony był na przednią bądź na obie osie. Citroën BX wyposażony był w hydropneumatyczne zawieszenie pierwszej generacji.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia”. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *