Peugeot Expert I – Service Départemental d’incendie et de Secours de Charente-Maritime (Francja)

Peugeot Expert pierwszej generacji to samochód osobowo-dostawczy typu van klasy wyższej/dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 1995-2006. Auto stanowiło model bliźniaczy Fiata Scudo i Citroëna Jumpy. Pojazd produkowany był w dwóch różnych rozstawach osi i oferowany jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy van oraz furgon. Expert pierwszej generacji oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 79 do 136 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 69 do 109 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Service Départemental d’incendie et de Secours de Charente-Maritime to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Charente-Maritime. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 17.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *