Plymouth Savoy – Oklahoma Highway Patrol (USA)

Plymouth Savoy to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1951-1965. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet, dwudrzwiowe coupe oraz czterodrzwiowy sedan. Do napędu używano benzynowych silników typu R6 oraz V8. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylne koła.

Oklahoma Highway Patrol (OHP) to organ amerykańskiej policji stanowej i drogowej, mający jurysdykcję na terenie stanu Oklahoma. Formacja dba zarówno o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i zajmuje się sprawami kryminalnymi, wykorzystując do tego m.in. jednostkę specjalną, lotniczą czy psów policyjnych. OHP zajmuje się ponadto ochroną Gubernatora Stanu Oklahoma oraz Kapitolu Stanu Oklahoma. Główna siedziba tej liczącej około 1100 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Oklahoma City.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 22. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *