Simca Cargo – Croix-Rouge Française (Francja)

Simca Cargo to samochód ciężarowy produkowany w latach 1955-1966. Samochód wyposażony był w benzynowy silnik typu V8 rozwijający moc 100 KM. Była ona przenoszona na jedną, bądź, opcjonalnie, obie osie.

Croix-Rouge Française (Francuski Czerwony Krzyż) to jedna z najstarszych narodowych organizacji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. W czasie II wojny światowej organizacja objęła opieką m.in. dziesiątki tysięcy więźniów uwolnionych z obozów zagłady, towarzyszyła także wojskom alianckim w wyzwoleniu obozów Auschwitz-Birkenau, Dachau i Buchenwald. Obecnie organizacja jest aktywna przy międzynarodowych akcjach pomocy np. ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Francuski Czerwony Krzyż zrzesza około 53000 wolontariuszy i zatrudnia około 18000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya we francuskiej serii modeli „Camions d’autrefois” jako numer 65. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *