Rosenbauer Panther – Flughafenfeuerwehr (Niemcy)

Rosenbauer Panther to rodzina produkowanych od 1988 do chwili obecnej dużych wozów gaśniczych, przeznaczonych głównie dla lotniskowych straży pożarnych. Samochody te produkowane są w wariantach napędowych 4×4, 6×6 i 8×8. Sterowanie działkami wodnymi oraz autopompą odbywa się całkowicie z wnętrza pojazdu. Najczęściej pojazd wyposażany jest w dwa działka z przodu i jedno na dachu, jednak może być także wyposażony w dachowe działko teleskopowe, które wyposażone jest w kamerę termowizyjną i przystosowane do podawania wody i proszku gaśniczego. Pojazd ponadto wyposażony jest w szybkie natarcie oraz dysze ochronne na płycie podwoziowej, dzięki czemu jest odporny na przejazd przez rozgrzane powierzchnie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Wiking. Model posiada dachowe działko teleskopowe, które wyposażone jest w kamerę termowizyjną i przystosowane do podawania wody i proszku gaśniczego, skręcane przednie koła oraz działające zawieszenie tylnych osi. Modele z tej serii dostępne są w sklepiku firmy Rosenbauer i kosztują około 80 euro za sztukę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *