Berliet FF 6×6 – Service Départemental d’incendie et de Secours Meurthe-et-Moselle (Francja)

Berliet FF to rodzina samochodów ciężarowych, produkowana od 1965. Auta z tej serii wyposażane były w napęd 4×4 lub 6×6 i służyły, dzięki zabudowom pożarniczym firmy Camiva, głównie straży pożarnej. Berliet FF wyposażony był w benzynowy, wolnossący silnik o mocy 150 KM.

Service Départemental d’incendie et de Secours Meurthe-et-Moselle to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Meurthe-et-Moselle. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 54.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 3. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *