Fiat Ducato III – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Ducato trzeciej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2006 roku, wraz ze swoimi bliźniaczymi modelami – Citroenem Jumperem i Peugeotem Boxerem. Ducato III to bardzo popularny w Europie, w tym i w naszym kraju, samochód użytkowy, który z powodzeniem wykorzystują również służby ratownicze – głównie pogotowie ratunkowe i policja. Od 2013 samochód ten jest sprzedawany także w USA (jako Dodge RAM ProMaster). W 2014 auto przeszło niewielki facelifting – zmieniono m.in. reflektory. Samochód otrzymał także nowe jednostki napędowe. Gama furgonów Fiata Ducato III po liftingu występuje w sześciu różnych wariantach ładowności, od 8 do 17 metrów sześciennych, w 4 wersjach długości i w 3 odmianach wysokości dachu, a jako podwozie do zabudowy – w 6 wariantach długości.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli Emergency Force. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *