Peugeot D3A – Service départemental d’incendie et de secours Ouroux sur Saône (Francja)

Peugeot D3 to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1950-1955. Samochód produkowany był w kilku wersjach nadwoziowych, takich jak furgon czy ambulans. D3 występował w trzech odmianach silnikowych – D3 (30 KM), D3A (32 KM) oraz D3B (40 KM). Samochód ten był popularny głównie jako radiowóz oraz samochód pocztowy. Następcą modelu został bardzo podobny Peugeot D4.

Service départemental d’incendie et de secours Ouroux sur Saône to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskiej gminie Ouroux sur Saône. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 71.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya we francuskiej serii modeli „Nos cheres camionnettes d’antan” jako numer 10. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *