Mercedes-Benz E-Klasse (W213) – Polizei (Niemcy)

Mercedes-Benz klasy E piątej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W213, to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany od roku 2016. Auto oferowane jest jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowy kabriolet oraz dwudrzwiowe coupe. Samochód dostępny jest z silnikami benzynowymi o mocy od 184 do 612 KM, jednostkami diesla o mocy od 150 do 340 KM oraz jednostkami hybrydowymi o mocy od 306 do 320 KM. Skrzynia biegów jest wyłącznie automatyczna, a napęd przekazywany jest na tylną bądź obie osie.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:34, wyprodukowana przez firmę Welly. Model posiada otwierane drzwi. Mój egzemplarz przeszedł niewielką waloryzację w postaci pomalowania wlotów powietrza na przednim zderzaku, oklejenia belki oraz dołożenia tablic rejestracyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *