Renault Kangoo II – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 1998 do chwili obecnej. Od 2007 produkowana jest druga generacja modelu, a prawdopodobnie w 2020 zaprezentowana zostanie trzecia. Kangoo oferowane było i jest jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan oraz jako dwu-, trzy- i czterodrzwiowy furgon. Obie generacje wyposażano w manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią (Kangoo II) lub przednią bądź obie osie (Kangoo I).

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *