Ford Crown Victoria – U.S. Customs and Border Protection (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

U.S. Customs and Border Protection (CBP) to amerykańska służba federalna powołana w celu regulowania i ułatwiania handlu międzynarodowego, pobierania opłat celnych za towary importowane oraz egzekwowania amerykańskich przepisów celnych, handlowych i imigracyjnych. CBP jest służbą odpowiedzialną za kontrolę graniczną w USA, dlatego w celu zatrzymania nielegalnych imigrantów oraz przemycanej do kraju kontrabandy, agenci tej formacji często prowadzą w pasie przygranicznym szeroko zakrojone działania patrolowo-obserwacyjne. Funkcjonariuszom patrolu granicznego (Border Patrol), których liczba wynosi ponad 20000, w działaniach tych pomaga nowoczesne wyposażenie formacji, takie jak pojazdy i samoloty patrolowe, noktowizory i elektroniczne czujniki ruchu wraz z fotopułapkami. CBP liczy obecnie około 63000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu, wyprodukowanego przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnych oznaczeń, wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych, a także pomalowanie felg. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *