Mercedes-Benz LF 3500/Metz – Freiwillige Feuerwehr Schorndorf (Niemcy)

Mercedes-Benz LF 3500 to samochód ciężarowy produkowany w latach 1950-1954. Model stanowił rozwinięcie ciężarówki L3250 z 1949. Auto napędzał wysokoprężny silnik o mocy 90 KM, pozwalający osiągnąć prędkość maksymalną od 50 do 90 km/h, w zależności od zabudowy i załadowania pojazdu.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Freiwillige Feuerwehr Schorndorf to formacja niemieckiej ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Schorndorf w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Obecnie dzieli się ona na osiem departamentów, w których służy blisko 400 strażaków.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Yat Ming. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *