Volkswagen Transporter T1 – Freiwillige Feuerwehr Ingolstadt (Niemcy)

Volkswagen Transporter T1 (pierwszej generacji), nazywany Bulli, to samochód osobowo-dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 1950-1967 (w Brazylii do 1975). Auto dostępne było jako dwu- i trzydrzwiowy pickup, pięciodrzwiowy van oraz pięciodrzwiowy minibus. Transporter pierwszej generacji zasilany był benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 25 do 47 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Freiwillige Feuerwehr Ingolstadt to ochotnicza straż pożarna miasta Ingolstadt, położonego w niemieckiej Bawarii. Straż pożarna w tym mieście działa od 1863. Aż do roku 1993 wszystkie zadania związane z ochroną przeciwpożarową w mieście podlegały wyłącznie ochotniczej straży pożarnej. Obecnie formacja ta jest organizacją działającą niezależnie od straży państwowej, posiadającą własne kierownictwo.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Amercom w polskiej serii modeli „Kolekcja wozów strażackich” jako numer 55. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne oraz logo Volkswagena na maskę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *