Renault Master III – Brigade de sapeurs-pompiers de Paris (Francja)

Renault Master trzeciej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od roku 2010. Samochód zastąpił jednocześnie Mastera drugiej generacji oraz lekki samochód ciężarowy Renault Mascott. W 2014 auto przeszło nieznaczny facelifting. Do napędu wykorzystano wysokoprężny silnik o pojemności 2,3 l w trzech wariantach mocy: 100, 125, 145 KM. Skrzynia biegów jest manualna, natomiast napęd przenoszony jest na przednią bądź tylną oś (ogumienie pojedyncze lub bliźniacze).

Brigade de sapeurs-pompiers de Paris to francuska formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie Paryża oraz ościennych gmin Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne. W ramach formacji funkcjonuje 71 jednostek straży pożarnej, w których pracuje obecnie około 8500 strażaków. Główna siedziba organizacji mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *