Seagrave Marauder II – Charlotte Fire Department (USA)

Seagrave Marauder to rodzina samochodów pożarniczych, produkowanych od 1991 do chwili obecnej przez amerykańską firmę Seagrave Fire Apparatus – najdłużej działającego producenta zabudów strażackich w USA. Od 2006 produkowana jest druga generacja modelu. Na podwoziu Seagrave Marauder producent wytwarza samochody gaśnicze i specjalne, takie jak drabiny pożarnicze, wyposażone w silniki Cummins o mocy od 400 do 500 KM. Pojazdy posiadają nadwozie oparte na ramie, z uchylną kabiną.

Charlotte Fire Department to formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Charlotte, położonego w amerykańskim stanie Karolina Północna. W ramach formacji funkcjonują obecnie 43 stacje straży pożarnej, zapewniające mieszkańcom pomoc w zakresie nie tylko gaszenia pożarów, ale również ratownictwa medycznego, technicznego, neutralizacji materiałów niebezpiecznych czy reagowania na katastrofy i klęski żywiołowe. Formacja prowadzi także rozmaite działania edukacyjne.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Numer katalogowy modelu to TRF006S. Model nie posiada otwieranych elementów. Do miniatury dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *