Fiat Marea – Policja (Polska)

Fiat Marea to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1996-2007. Konstrukcyjnie wywodzi się on z gamy Bravo/Brava, jednak oferowany był z innymi nadwoziami – jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi (Weekend). W 2002 samochód przeszedł facelifting. Model oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 80 do 154 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 136 KM. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na koła przednie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana kilkanaście lat temu przez firmę Bburago w serii modeli „Street Fire„. Model nie posiada otwieranych elementów. Pomimo, że miniatura posiada typowe dla „zabawkowych” modeli niedoróbki i uproszczenia (brak emblematów marki i modelu, cyfer numeru taktycznego na dachu, dziwna belka świetlna czy standardowe, w przypadku Bburago zwyczajnie brzydkie felgi itp.), model stanowi fajną ciekawostkę w kolekcji – tym bardziej, że obecnie jest praktycznie nieosiągalny. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *