Ford Crown Victoria – Linn County Sheriff’s Office (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Linn County Sheriff’s Office (Biuro Szeryfa hrabstwa Linn) to drugie co do wielkości biuro szeryfa w amerykańskim stanie Iowa. Formacja zajmuje się prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, bezpieczeństwem ruchu drogowego, pełni rolę prewencyjną oraz służby więziennej. Główna siedziba formacji znajduje się w mieście Cedar Rapids.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane koła, otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Edycja miniatury limitowana jest do 500 sztuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *