Mini Cooper S – Polizia di Stato (Włochy)

Mini nowej generacji to miejski samochód produkowany od 2001 do chwili obecnej. Stylistyką ma on nawiązywać do klasycznego Mini z XX w. Samochód pierwotnie oferowany był jako trzydrzwiowy hatchback oraz dwudrzwiowy kabriolet. W zależności od wersji, pierwsza generacja modelu występowała pod nazwami Cooper, One lub Cabrio. W 2004 samochód przeszedł faclifting. Od 2007 była produkowana nowa generacja modelu, do której dodano także pięciodrzwiowe kombi (Clubman). W 2013 do sprzedaży trafiła trzecia generacja Mini, w której poszerzono gamę modelową o hatchbacka w wersji pięciodrzwiowej. Samochód we wszystkich generacjach posiadał przedni napęd. Skrzynia biegów w najnowszej generacji jest wyłącznie automatyczna, a w dwóch poprzednich mogła być automatyczna bądź manualna.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Welly. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *