Mini Cooper S – Polizei (Niemcy)

Mini nowej generacji to miejski samochód produkowany od 2001 do chwili obecnej. Stylistyką ma on nawiązywać do klasycznego Mini z XX w. Samochód pierwotnie oferowany był jako trzydrzwiowy hatchback oraz dwudrzwiowy kabriolet. W zależności od wersji, pierwsza generacja modelu występowała pod nazwami Cooper, One lub Cabrio. W 2004 samochód przeszedł faclifting. Od 2007 była produkowana nowa generacja modelu, do której dodano także pięciodrzwiowe kombi (Clubman). W 2013 do sprzedaży trafiła trzecia generacja Mini, w której poszerzono gamę modelową o hatchbacka w wersji pięciodrzwiowej. Samochód we wszystkich generacjach posiadał przedni napęd. Skrzynia biegów w najnowszej generacji jest wyłącznie automatyczna, a w dwóch poprzednich mogła być automatyczna bądź manualna.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Welly. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *