Ford Mustang Cobra – Royal Canadian Mounted Police (Kanada)

Ford Mustang czwartej generacji to sportowy samochód osobowy, produkowany w latach 1993-2004. Auto było oferowane jako dwudrzwiowe coupe i dwudrzwiowy kabriolet. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi typu V6 i V8 o mocy od 150 do 305 KM (w najmocniejszej odmianie Cobra). Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Royal Canadian Mounted Police (Kanadyjska Królewska Policja Konna, RCMP, także Gendarmerie Royale du Canada – GRC) to kanadyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję w ośmiu z dziesięciu prowincji Kanady. Do jej zadań należy zwalczanie przestępczości zorganizowanej, prowadzenie dochodzeń w sprawie afer korupcyjnych i wszelkich form defraudacji, zwalczanie i zapobieganie terroryzmowi, zwalczanie przestępczości nieletnich oraz ochrona bezpieczeństwa gmin indiańskich. RCMP liczy obecnie nieco ponad 30000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Road Champs. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, kanadyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *