Peugeot Traveller – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot Traveller to samochód osobowy typu van klasy wyższej, produkowany od 2016 do chwili obecnej. Model stanowi osobową wersję Peugeota Experta trzeciej generacji. Bliźniaczymi modelami są konstrukcje Citroëna – SpaceTourer i Toyoty – ProAce Verso. Auto dostępne jest z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 95 do 177 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model został przez producenta nieprecyzyjnie opisany jako Peugeot Expert. Miniatura nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *