ZiŁ-131 – Pozharnaya chast’ № 17 v Tveri (Rosja)

ZiŁ-131 to duży samochód ciężarowy, produkowany w latach 1966-2002 jako następca modelu ZiŁ-157. Samochód wyposażony był w benzynowy silnik typu V8 o pojemności 6,0 l i mocy 150 KM. Moc przenoszona była na wszystkie koła (6×6) poprzez pięciobiegową, manualną skrzynię biegów. Na bazie tej popularnej ciężarówki powstało wiele wersji specjalnych, takich jak wozy strażackie, śmieciarki, cysterny czy holowniki.

Pozharnaya chast’ № 17 v Tveri to jedna z jednostek zawodowej straży pożarnej w Twerze – rosyjskim mieście będącym stolicą obwodu twerskiego. Jest to jednostka specjalizująca się w gaszeniu pożarów o dużych rozmiarach. Jej siedziba mieści się przy ulicy Yaserovej.

Prezentowany model to miniatura wydana przez producenta Avtoistoriya (AIST, Автоистория) w limitowanej, rosyjskiej kolekcji Nashi Gruzoviki (Nasze ciężarówki, Наши Грузовики) jako numer 5. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.